slidetext

Tradiciniai trečiadieniai Vilniuje


Liepos 3 d. DIDIKŲ GATVĖS

Trakų, Dominikonų, Šv.Jono gatvės nuo seno buvo laikomos didikų gatvėmis, nes čia savo rūmus statėsi žimiausi LDK didikai – Radvilos, Sapiegos Pacai, Tyzenhauzai, Tiškevičiai ir kiti. Paklaidžiosime ir mes šiomis gatvėmis, pasiklausysime istorijų ir legendų apie žmones ir rūmus.

Liepos 17 d. DINGĘS VILNIUS

Tai bus nostalgiška kelionė po Vilnių, kurio ... nebėra.

Liepos 31 d. TYLIOSIOS RASOS rasos

Tai ramus pasivaikščiojimas po senąsias Rasų kapines. Tai Lietuvos panteonas. Čia ilsisi žymiausi Lietuvos žmonės – Jonas Basanavičius, M.K. Čiurlionis, T. Vrublevskis, Vileišių šeima. Prisimindami garsiuosius Lietuvos žmones, kartu prisiminsime ir Lietuvos istoriją.

Rugpjūčio 14 d. VILNIUS - RELIGIJŲ KRYŽKELĖ

Aplankysime Vilniaus įvairių konfesijų šventoves:

Šv. Kazimiero bažnyčia, puoselėjama ir globojama jėzuitų, istorijos vingiuose paversta cerkve, sandėliu, Ateizmo muziejumi ir vėl atgimstanti.

Šv.Dvasios cerkvė – tai stačiatikių šventovė, priglaudusi tris savo šventuosius.

Švč. Trejybės bažnyčia, priklausanti ukrainiečių bendruomenei ir menanti unitų persekiojimus bei šventąjį Juozapatą Kuncevičių.

Rugpjūčio 28 d. SOVIETINIS PAVELDAS f zalias tiltas

Nors jau daugiau nei 20 metų, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, yra išlikę daug sovietmetį primenančių miesto detalių. Kas jos? Sužinosime...

Rugsėjo 11 d. VILNIAUS LEGENDOS

Vilnius – tai pasakų ir legendų miestas, turintis savo garsenybes – geležinį vilką, pilis ir net savo drakoną... Šventaragio slėnis, Bernardinai su Šv.Onos bažnyčia, Bastėja su bazilisku, Vilnelės Undinėlė, Rotušės Pilotas... apie juos ir dar kitas legendas išgirsite ekskursijos metu.

Rugsėjo 25 d. MŪSŲ HEROJAI

Šioje ekskursijoje papasakosime apie žmones, garsinusius Vilnių ir Lietuvą. Išgirsime apie Šventaragį, kunigaikščius Gediminą, Kęstutį, Algirdą, karalienę Mortą, Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą, Eustachijų Valavičių, Radvilas – Rudąjį, Juodąjį, Našlaitėlį, Steponą Batorą, Jozefą Franką, Juliušą Slovackį, Adomą Mickevičių. Mariją ir Jurgį Šlapelius. Išgirsime ir apie „herojus“, tik išgarsėjusius iš liūdnosios pusės – A.Tovianskį, G.Astiką.

Dėl kelionių informacijos bei registracijos kreiptis elektroniniu paštu viatoris@benefita.lt

Tel.: +370 620 81192; +370 652 26031;
Reikalinga išankstinė registracija
Kelionės kaina: suaugusiems - 20 Lt ;
Vaikams, studentams, senjorams - 10 Lt.