slidetext

Ekskursijos po Vilnių dviračiais


Dviračiais aplink Vilniaus širdį

Norite kažko naujo? Pabandykite pažvelgti į Vilnių nuo dviračio sėdynės! Nuo senamiesčio gatvelių iki atsiveriančių panoraminių vaizdų - vienoje kelionėje.

Maršrutas*: Katedra - Prezidentūra ir Vilniaus Universitetas - Frank Zappa - Šv. Kotrynos bažnyčia - Rotušė - Aušros vartai - Miesto siena - Subačiaus apžvalgos aikštelė - Užupis - Šv, Onos bažnyčia.

Katedra. Pastatyta 13 a. buvusios pagonių šventyklos vietoje. Katedros nepasigailėjo nei gaisrai, nei karai. Šiandieninė Katedra – jau trečioji.

Šventaragio slėnis – slėnis Vilniuje, ties Neries ir Vilnelės santaka. Kaip minima XVI a. metraščiuose, toje vietoje laidoti didieji Lietuvos kunigaikščiai. Pasak legendos, šią laidojimo tradiciją pradėjęs valdovas Šventaragis, kurio palaikai sudeginti XIII a.

Prezidentūra ir Vilniaus Universitetas. Lietuvos Respublikos Prezidentūra jau statant neišvengė sprendimų, kurie pakeitė šalia esančių pastatų likimą. Šiame pastate nuo pat įkūrimo reziduodavo žymūs valdovai ir netgi pats Napoleonas.

Vilniaus universitetas, viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Universiteto istorija labai turtinga ir prieštaringa, neatsiejama nuo Lietuvos valstybės istorijos, atspindinti visus jos dramatiškus tarpsnius.

Frankas Zappa - Niujorke gyvenęs amerikietis kompazitorius ir muzikantas. Jis išsiskyrė neįprastu muzikos stiliumi, kuris dažnai būdavo keistas ir juokingas. Savo kūryboje jis palietė daugybę žanrų bei dirbo su įvairiausiais atlikėjais.

Šv. Kotrynos bažnyčia. Tai vėlyvojo baroko bažnyčia su puošniomis rokoko stiliaus dekoracijomis, pastatyta 1625 – 1743m. Visas benediktinių vienuolyno ansamblis formavosi nuo XVII iki XIX a.

Rotušė. Tai miestiečių savivaldos organas. XV a. čia jau stovėjo puošni gotikinė Rotušė. Bokšte buvo įmontuotas laikrodis, o terasoje grieždavo orkestras. Dabartinį Rotušės vaizdą suteikė architektas Laurynas Stuoka Gucevičius.

Aušros vartai. Tai Gotikinio stiliaus Aušros Vartai buvo vieni iš penkių (vėliau devynerių) vartų Vilnių supusioje gynybinėje sienoje. Aušros Vartų koplyčioje esantis Mergelės Marijos paveikslas kaip stebuklingas garbinamas jau keletą šimtų metų.

Miesto siena pradėta statyti gan vėlai (apie 1500 m) pavojui iš Rytų atremti. Gynybinės sienos statyba buvo baigta 1522 metais. Siena buvo 3 kilometrų ilgio, turėjo dešimt vartų ir penkis bokštus. Vidutinis mūrų aukštis siekė apie 6,5 m., o storis ties pamatais apie 1,4 m.

Apžvalgos aikštelė Subačiaus gt. Sustojame apžvalgos aikštelėje, iš kur atsiveria nuostabus senamiesčio vaizdas: Užupis, senamiestis, Katedros aikštė, senamiestį supančios kalvos su Trimis kryžiais. Pasiklausysime pasakojimų apie įdomiausias senamiesčio vietas.

Užupis pradėjo augti kaip Vilniaus priemiestis XVI a. pradžioje pastačius pirmuosius tiltus per Vilnią. Besiplečianti meninės orientacijos Užupio bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika". Užupio papuošalas – Angelo skulptūra (sklpt. R.Vilčiauskas) - lyg prisikeliančio miesto simbolis.

Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų vienuolyno kompleksas. Bernardinų vienuoliai čia įsikuria XV a. pabaigoje ir pastato nuostabų vienuolyno su Bernardinų bažnyčia kompleksą. Tuo pačiu metu statoma ir Šv.Onos bažnyčia. Čia meldžiasi vokiečiai katalikai. Visai šalia – Šv.Mykolo bažnyčia, statyta kaip LDK didikų Sapiegų amžinojo poilsio vieta.

*Maršrutas gali keistis priklausomai nuo grupės dydžio, norų ir jėgų :)

Dėl kelionių informacijos bei registracijos kreiptis elektroniniu paštu viatoris@benefita.lt
Tel.: +370 620 81192; +370 652 26031;
Taip pat, galime pasiūlyti ir daugiau įdomių ir intriguojančių kelionių, Jums tereikia susisiekti su mumis