slidetext

Istorinė Lietuva

Į Pamarį

Panemunė – Smalininkai – Ventė – Nemuno delta – Žemaitija


Nemuno pakrantėmis vykstame į Pamarį. Pakeliui sustosime Veliuonoje. Veliuona garsi savo piliakalniais – Ramybės kalnu bei Gedimino kapo kalnu. Miestelyje pamatysime garsųjį akmenį su įsispaudusia Šv. Mergelės Marijos pėda, pamatysime vieną seniausių Lietuvos bažnyčių, galėsime pažvelgti į Nemuno vingius iš bažnyčios bokšto.
Seredžiuje užkopsime į Palemono kalną, pasigrožėsime  Raudonės bei Panemunės pilimis. Smalininkuose aplankysime Senosios technikos muziejų.
Būtinai aplankysime legendomis apipintą Rambyną ir senąsias Bitėnų kapinaites, kur ilsisi Vydūnas  bei M.Jankus, lietuviškosios kultūros puoselėtojai Mažojoje Lietuvoje.
Ventės ornitologinėje stotyje pamatysime kaip žieduojami paukšteliai, išgirsime daug įdomių pasakojimų apie paukščių keliones.
Nakvynė
Ryte laukia smagi kelionė laiveliu po Nemuno deltą. Pamatysime lietuviškąją Veneciją – Mingės kaimą, kurioje vietoje gatvės - Minijos upė. Pamarys garsus savo rūkyta žuvimi. Kaipgi jos neparagauti?
Namo grįšime per Švėkšną – kurią garsina grafų Pliaterių dvaras ir įspūdinga šv.apaštalo Jokūbo bažnyčia.
 
Kelionės  kaina:
Į kelionės kainą įskaičiuota:
* kelionė patogiu autobusu;
* kelionės gido/vadovo paslaugos;
* gidų paslaugos;
* nakvynė;
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 
 * bilietai į Ventės ornitologijos stotį;
 * plaukimas laiveliu.


Dėl kelionių informacijos bei užsakymų kreiptis elektroniniu paštu viatoris@benefita.lt
Tel.: +370 620 81192; +370 652 26031


Pas Žemaitijos Oginskius

Rietavas – Plungė - Lopaičiai – Varniai

Kalvotoji Žemaitija turtinga ne tik gražiais vaizdais ar senoviniais piliakalniais, bet ir žmonėmis, garsinusiais Lietuvą. Siūlome pakeliauti Oginskių pėdsakais, aplankyti Rietavą ir Plungę, sužinoti apie šią garsią giminę. Sužinosime, kodėl Rietave taip mėgstamas polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, pamatysime – kur anksčiausiai Lietuvoje sužibo elektros lemputės... Plungėje pasigrožėsime puikiu  parku.
Slėpiningame Lopaičių piliakalnyje galėsime pajusti senovinių akmenų galią...  Pamatysime dolmeną, kuris buvo pagoniškų apeigų centras. Piliakalnis mena tuos laikus, kai karalius Mindaugas čia vertė paklusti maištinguosius žemaičių kunigaikščius.
Nepamirškite pasiimti tuščio butelio – jį pripildysite ypatingai švaraus šaltinio vandeniu.                                                      
Būtinai apsilankysime Žemaitijos krikščionybės centre – Varniuose. Būtinai užeisime į Varnių Katedrą. Ten ilsisi vyskupų Giedraičių palaikai. Užkopsime į Vyskupystės muziejaus bokštą ir apžvelgsime Varnių apylinkes, kurias garsina Medvėgalis, Šatrija, Girgždūtė, Moteraitis ir kiti piliakalniai.

 
 
Į kelionės kainą įeina:
 * kelionė patogiu autobusu;
 * kelionės gido/vadovo paslaugos;
 * muziejaus gidų paslaugos;
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 * bilietai į Rietavo ir Varnių Vyskupystės muziejus.


Dėl kelionių informacijos bei užsakymų kreiptis elektroniniu paštu viatoris@benefita.lt
Tel.: +370 620 81192; +370 652 26031


Tulpių žydėjimo šventė Burbiškyje

Burbiškis – Joniškėlis – Biržai


Vykstame į Burbiškio dvarą, kur kiekvienais metais vyksta tradicine tapusi tulpių žydėjimo šventė.
Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame stat paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dauguma meno vertybių dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). Iki šių dienų išlikę šio skulptoriaus darbai: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas (pastatytas 1911 m.), Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas (pastatytas 1912 m.), Šv. M. Marijos skulptūra, didingi parko vartai, liūtų tiltas. Peizažiniame parke įrengti takai, tvenkinių salos sujungtos 12 tiltelių. Parko gėlių daigyne auga įvairių augalų kolekcijos. Kiekvienais metais čia pražysta daugiau nei 300 rūšių tulpių. 
Vykstame į Pakruojo dvarą. Tai didžiausias išlikęs dvaro kompleksas. Kadaise dvarininkų fon Roppų puoselėtas dvaras dabar puikiai sutvarkytas ir svetingai priima lankytojus. Nedaug kas žino, kad čia buvo filmuojamas filmas „Tadas Blinda“.
Joniškėlis – Žiemgalos miestas, turintis savo turtingą istoriją. Jis visą laiką priklausė didikų Karpių giminei. Sakoma, kad Karpis taip buvo sužavėtas savo žmonos grožiu, kad miestą įsakė pavadinti jos vardu – Johaniškėliu. Karpių dvaras ir parkas apipintas daugybės legendų. Sakoma, kad ir šiandien parke braidžioja senojo grafo vaiduoklis. Joniškėlyje apsilankysime pas vyndarį ir padegustuosime lietuviškų vynų.
 

Į kelionės kainą įeina:
 * kelionė patogiu autobusu;
 * kelionės gido/vadovo paslaugos;
 * ekskursijų po objektus gido paslaugos;
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
* bilietas į Burbiškio dvarą;
* vyno degustacija;
* bilietai į Pakruojo dvarą.
Dėl kelionių informacijos bei užsakymų kreiptis elektroniniu paštu viatoris@benefita.lt
Tel.: +370 620 81192; +370 652 26031